субота, 26 вересня 2015 р.

Водоспади України

Водоспад Гук
Водоспад Гук – один з найкрасивіших водоспадів в українських Карпатах. Знаходиться в мальовничому гірському куточку; не даремно саме тут побудував дачу третій Президент України – Ющенко. 
Водоспад Гук-Женецький



Загальна інформація про водоспад Гук

Довідкові дані про цей водоспад наведено на стенді, що є на початку маршруту до цього чуда карпатської природи.
Водоспад розташований в масиві Горгани в долині між хребтами Хом'яка-Синяка і Явірника (Потік Женець; Надвірнянський район, Івано-Франківська область, с. Татарів). Автомобільний під’їзд до Гуку починається між селами Микуличин і Татарів (Івано-Франківська область, Надвірнянський район). Водоспад Гук знаходиться на відстані 5 кілометрів від траси Н 09.
Висота над рівнем моря     -    900 м
Висота падіння води  -  15 м
Кількість каскадів    -     1
Географічні координати: 48°23′02.4″ пн. ш. 24°31′01.2″ сх. д.
Підхід до водоспаду є дуже зручним, обладнаний дерев’яними поручнями. Дещо вище водоспаду (на рівні відриву води) є також огороджена оглядова площадка.
Біля водоспаду завжди є можливість придбати цікаві тематичні сувеніри чи перекусити.

Історія водоспаду Гук та походження назви

Женецький водоспад є дуже молодим географічним об’єктом, адже він утворився у післявоєнні роки в результаті повені.
Місцеві жителі дали назву водоспаду “Гук” через гул (шум), що доноситься від нього.


Водоспад Дівочі сльози

На одній із приток річки Прут - річці Жонка - знаходиться невеликий красивий водоспад з романтичною назвою “Дівочі сльози” або “Жіночі сльози” . Це ще один із карпатських водоспадів, який можна відвідати на відпочинку в Яремчі. Давні легенди зберегли дещо сумну пам’ять про гірських красунь, які плакали, а їхні сльози чарівним чином перетворювалися у ріки і водоспади. Ці потоки ставали на перешкоді лихим людям, рятували коханих від ворогів, а рідну землю від загарбників. 
Маршрут до водоспаду починається від залізничного переїзду в центрі Яремче, в районі сувенірного ринку, і тягнеться біля русла річки Жонка приблизно 7 км. На середині шляху є вольєрне господарство з дикими тваринами, куди також варто завітати. По дорозі буде вказівник “Жіночі сльози”. До вольєрів є непогана асфальтована дорога, далі - ґрунтова, яка переходить у стежку метрів за 200 до водоспаду. Мандрувати можна пішки і на велосипеді. Біля сувенірного ринку постійно пропонуються кінні прогулянки до водоспаду. Загалом, це досить популярний об’єкт серед туристів на відпочинку в Яремче. Мандрівка сюди займе максимум 3 години.
Водоспад “Дівочі сльози” дійсно маленький. Один каскад грайливо, але досить компактно спадає з каміння з висоти приблизно 0,5 м. Ширина водного потоку у цьому місці приблизно 2 м. Одразу під водоспадом утворюється зручне неглибоке плесо, і важко втриматися, щоб не скупатися в прохолодній гірській воді. Біля водоспаду є відпочинковий майданчик, де можна зупинитися і трохи посидіти, відновити сили, можливо, щось перекусити. Назад до Яремче повертатися тією ж дорогою.
Серед водоспадів Карпат яремчанський водоспад “Дівочі сльози” - не єдиний водоспад з такою назвою. Подібні природні об’єкти є також на інших річках, але всі вони різні, мають свої особливості.

Манявський водоспад

Цей водоспад знаходиться в мальовничій місцевості неподалік від села Манява (Івано-Франківська область). Вода падає з висоти 17 метрів кількома каскадами, а біля підніжжя знаходиться невелике озеро. За легендою, кожен, хто скупається в ньому, омолодиться.

Ось тільки ваш особистий транспорт (якщо подорожуватиме саме на автомобілі) навпаки - помітно постарішає поки доїде до Манявського водоспаду. Тому краще залишити машину в селищі і дорогу до водоспаду (близько 5 км) подолати на своїх двох.



Джуринський водоспад

Джуринський водоспад вважається найбільшим рівнинним водоспадом на території Україні (його висота 16 метрів). Але ніякі сухі факти не зможуть передати всієї краси цього місця.

Не дивно, що у вихідні дні до Джуринського водоспаду починається справжнє "паломництво" місцевих жителів і туристів (гордість Тернопільської області знаходиться неподалік від селища Нирків). Але всім туристам, які подорожують на автомобілі, потрібно бути дуже акуратними – дорога, м'яко кажучи, проблемна.
 
До речі, тут буде цікаво побувати не лише любителям природи, а й історії. Річ у тім, що поблизу водоспаду знаходяться руїни зниклого міста Червонограда.

Джуринский водопад
Джур-Джур

У будь-яку пору року, навіть у найпосушливішу погоду, ви можете сміливо вирушати на екскурсію до знаменитого водоспаду Джур-Джур з повною впевненістю, що побачите справжнє видовище. Річ у тім, що Джур-Джур є найповноводнішим водоспадом Україні й ніколи не пересихає.

Знаходиться водоспад у вузькій, глибокій ущелині під назвою Хапхал, що в 15 км від Алушти. Чи варто казати, що це одне з найпопулярніших туристичних місць з усіма наслідками цього? Тому найкраще Джур-Джур подивитися не у високий сезон, а, наприклад, під час туру вихідного для в Крим навесні. Єдине, зверніть увагу, що оскільки водоспад розташований у заповідній зоні - вхід на його територію платний.
Водопад Джур-Джур
Учан-Су

Учан-Су - найвищий водоспад України, і цим все сказано! Складно описати, яке видовище створює потік води, що падає з висоти 95 метрів. Між іншим, з кримськотатарської мови назва водоспаду перекладається, як "вода, що летить".

Дістатися до водоспаду Учан-Су, розташованого на південному схилі гори Ай-Петрі в шести кілометрах на північ від Ялти, можна як на своєму автомобілі, так і на маршрутному таксі (ходить, щоправда, рідко). Однак потрібно пам'ятати, що влітку водоспад практично повністю пересихає і вже не справляє такого враження.

Водопад Учан-су
Бухтівецький водоспад
Бухтівецький водоспад знаходиться на річці Бухтівець, поруч з присілком с. Пасічної - с. Букове, що в Надвірнянському районі, (місцева назва село Бухтівець), в Івано-Франківській області. 1972 року водоспад був взятий під охорону як гідрологічна пам'ятка природи місцевого значення. Недалеко від Бухтівецького водоспаду знаходиться водоспад Крапельковий.

Перший водоспад, маленький, знаходиться відразу за мостом через Бистрицю-Надвірнянську в селі Пасічна при усті однойменного потоку. Наступні 2 знаходяться майже поряд, на відстані 6,5 км. від устя потоку в Бистриці, або за 50 хвилин ходу пішки без вантажу, на відстані 50 метрів один від одного, в красивому мальовничому каньйоні. 

Увага! Підхід до водоспаду потрібно здійснювати керуючись вказівником водоспаду: слід пройти 20 метрів впритул до урвища, далі потрібно знайти з правого боку круту стежку, що йде вниз. Далі слід йти роздоріжжям, повернути ліворуч і вийти до верхів'я водоспаду.
Водоспад Шипіт
Шипіт (Шипот) - мальовничий водоспад, який знаходиться в Карпатському регіоні, на північних схилах гірського масиву полонини «Боржава», біля підніжжі гори Гемба. Розташований Шипітський водоспад у глибокій ущелині річки Пилипець (притока р.Репинки, басейн Тиси), Міжгірського району Закарпатської області. Відстань до найближчої залізничної станції «Воловець» близько 20 км, відстань до найближчого населеного пункту, села Пилипець – 5 км.
Шипіт - один з найкрасивіших водоспадів України. Навколо нього ліс, прохолода і тиша. Шумить "Шипіт", струмені води зриваються з 14-метрової висоти декілька каскадів і красиві бризки розсіюються хмарою крапель. Водоспад утворився місці виходу стійких пісковиків палеогену й гравелітів з тонкими шарами сланців.
Шипітський водоспад давно став невід’ємною частиною більшості туристичних маршрутів Закарпаття та й всього Карпатського регіону. Щороку, побачити та помилуватися ним приїжджають десятки тисяч подорожуючих. У кожну пору року, Шипіт красивий-по своєму. Так би мовити, кожна пора року дає йому свою родзинку. Щоправда взимку, до водоспаду трошки тяжче добратися, через сніги та холод, але бажаючих побачити водоспад взимку, природні катаклізми не зупиняють.

0dffce65d666025b3439daf60f095d58_600x1000
Цей водоспад є справжньою родзинкою індустріальної Дніпропетровщини. Його, як і все Карачуновське водосховище, наповнюють води найбільшої річки краю Інгулець.
Знайти водоспад не так вже й просто. Підказуємо: прямуйте до Кривого Рогу, звідти до селища Широке, а там… питайте в людей) або дивіться на нашій мапі.
_1
Вважається найвищим рівнинним водоспадом, хоча про нього знає не так багато людей поза Тернопільщиною. Утворився в долині річки Джурин. Висота найвищого з трьох каскадів – аж 16 м.
a6373d0aed04c14fda39354ae39c6f33_600x1000
Дзвінкий каскадний водоспад у гуцульському селі Шешорина Івано-Франківщині спадає місцями з 4-ох, а подекуди навіть 8 метрів. Прізвисько «сріблясті» місцеві дали водоспадам через блиск води на сонці. Кажуть, видовище – незабутнє.
 Водоспад Скакало
скакало
Водоспад Скакало отримав свою назву через те, що його води ніби скачуть по камінню, зриваючись з кам’яної гряди. Він грайливо скаче декількома потоками серед валунів в урочищі Мукачевського р-ну. Його творець – гірський потік в долині річки Синявки (права притока р.. Іршави басейну Тиси). Кам’яна гряда, що перетинає лісистий схил гори, перегороджує тут шлях водотоку, і струмок трьома ступенями зривається з уступів, утворюючи чотириметровий каскад струменів, немов скачуть з каменя на камінь. Він розташований в селищі Чинадієво.
Його висота близько 6-7 метрів, а води величезними потоками стікають вниз, видаючи великий шум. Навіть величезні валуни не перешкоджають прокладати водоспаду собі шлях.
У порівнянні з іншими, цей водоспад зовсім не великий, але дуже гарний.

Немає коментарів:

Дописати коментар